„Spēlēsim Latviju!”: daloties un iedvesmojoties

„Spēlēsim Latviju!”: daloties un iedvesmojoties

06/03/2018

Lai patiesi attaisnotu projekta nosaukumā ietverto vārdu DALĪTIES, 1.martā Rīgā un 2.martā Daugavpilī desmit skolu komandas kopā ar sadarbības partneriem un kolēģiem no citām izglītības iestādēm kopā paraudzījās uz paveikto un dalījās pieredzē ar vairāk kā 200 forumu dalībniekiem par to, kā veicināt piederības sajūtu savai skolai, kopienai un valstij, kā mācīties ar prieku un kā izmantot skolu kā atspēriena punktu „pieaugušo dzīvei” un iesaistei visas sabiedrības kopējās norisēs. Raksturojot ieguvumus, gan pedagogi, gan skolēni bija vienisprātis: mājup tiks vestas jaunas ierosmes turpmākajam darbam un sadarbībai. Foto  Skolu darbnīcu prezentācijas.

Ierosmes tika gūtas no visdažādākajām pieredzēm: no Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēka Mārtiņa Dauguļa iedvesmas stāsta par ūdens teoriju un mūsu ikdienu 21.gadsimtā, no Daugavpils teātra valdes priekšsēdētāja palīdzes mākslinieciskajos jautājumos, aktrises Kristīnes Veinšteinas alegoriskās līdzības par komandas darbu un putniem, no dramaturga un aktiera Jāņa Baloža fascinējošā snieguma Dirty Deal teatro izrādē „Nacionālais attīstības plāns”.

Īpaša vieta forumos tika atvēlēta pašu dalībskolu vadītajām darbnīcām, pēc kurām, kā izteicas dalībnieki, gan „daudzas lapas ar idejām pierakstītas”, gan paši iemācāmies dalīties, turklāt darot to ar pašapziņu un prieku. Darbnīcās tapa praktiskas lietas, piemēram, īpašas rokassprādzes un rakstos pārvērsti dzimšanas datumi, tika spēlētas dažādas spēles Latvijas un pašiem sevis iepazīšanai, apgūtas jaunas pedagoģiskā darba un sadarbības metodes, atsvaidzinātas iepriekš zinātas, bet piemirstas lietas, kā arī izbaudīta jau labi iepazītu draugu klātbūtne.

Forumi apliecināja, ka visīstākā mācīšanās notiek drošā, atvērtā un priecīgā atmosfērā. Uz to aicināja arī Daugavpils 10.vidusskolas komanda ar darbnīcu „Spēlēsim Latviju!”, kurā dalījās ar pašu izveidotajām 6 galda spēlēm, 3 interaktīvajām spēlēm un diviem kvestiem.   

To, ka no vienas idejas rodas nākamās, apliecina arī fakts, ka vairāki šī projekta dalībskolu skolēni no Rīgas un Daugavpils atkal tiksies Eiropas Jaunatnes dienu 2018 (The European Youth Event - EYE2018) ietvaros, kas notiks Strasbūrā, Francijā šī gada 1.-2.jūnijā. Tā būs vēl viena iespēja ne vien dalīties ar pašu skolas pieredzi, bet arī iznest pasaulē Latvijas valsts simtgades stāstu.

Atvadīšanās bija optimisma caurstrāvota, jo tas nekas, ka viens projekts beidzas. Paldies par to, ko tas devis un – uz tikšanos nākamajos darbos!