Aicinām skolas pieteikties līdzdalībai IAC projektā par iecietības kultūras stiprināšanu skolas vidē

21/10/2022

Izglītības attīstības centrs (IAC) uzsāk skolu pieteikumu pieņemšanu līdzdalībai projektā “Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē”. Projektā aicinātas pieteikties skolu komandas. Vairāk par projektu lasiet turpinājumā.

Pieteikuma veidlapa šeit.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš 10.novembris.

Projekta mērķis ir cilvēktiesību izpratnes un iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē. Pētījumi liecina, ka izpratne par cilvēktiesību būtību un spēja ikdienā praktizēt iekļaujošu un tolerantu attieksmi saskarsmē ar līdzcilvēkiem ievērojami paaugstina gan skolēnu mācīšanās sasniegumus, gan psiho emocionālo labsajūtu. Diemžēl pandēmijas psiholoģiskās un sociālās sekas, karš Ukrainā, energoresursu krīze un inflācija ir izaicinājumi, kas pašlaik nopietni skar ģimenes un līdz ar to negatīvi ietekmē arī mācību un saskarsmes vidi skolā. Projekta ietvaros iecerēts radīt iespēju pedagogiem un jauniešiem ar izglītojošu un radošu aktivitāšu palīdzību padziļināt izpratni par cilvēktiesībām un to iedzīvināšanu ikdienas saskarsmē, veidot un pieredzēt kultūru satikšanās, kā arī stiprināt pārliecību par ikviena cilvēka iespējām un atbildību drošas, atvērtas un labvēlīgas vides veidošanā klasē, skolā un sabiedrībā kopumā.

Projekta skolas iegūs mācību materiālus sociālās un pilsoniskās jomas satura īstenošanai, mācīšanās pieredzi jomas ekspertu vadībā, iespēju darboties kopā ar pedagogiem un skolēniem no citiem reģioniem, publisku atpazīstamību, kļūstot par cilvēktiesību resursu centriem savā novadā.

Projektā piedalās 10 skolu komandas. Katru komandu veido 3 pedagogi un 3 jaunieši (9.-12.klase).

Projekta skolu aktivitātes – piedalīšanās aptaujā par jauniešu attieksmēm, kas saistītas ar iecietību un diskrimināciju; cilvēktiesību mācību programmas apguve semināros un programmas testēšana skolās, kultūru tikšanās un iecietības kalendāra veidošana u.c.

Projekts īstenots no 2022.gada oktobra līdz 2024.gada martam.

Papildus informācija pieejama pa telefonu 26335521 vai rakstot iac@latnet.lv

Skolu pieteikumu izvērtēšana un rezultātu paziņošana 2022.gada 22.novembrim.

Projektu Nr. AIF/2022/SCT3/01 finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”