IAC konferencē aktualizē cilvēktiesību izglītības un iecietības jautājumus skolu vidē
22.februārī biedrība “Izglītības attīstības centrs” (IAC) organizē noslēguma konferenci “Cilvēktiesību izglītība: skats no skolas perspektīvas”, tās mērķis aktualizēt cilvēktiesību un iecietības jautājumus izglītībā, izvērtēt rezultātus, dalīties projekta “Iecietības stiprināšana skolu vidē” pieredzē un plānot ilgtspējas virzienus.
foto no konferences
Konference “Cilvēktiesību izglītība: skats no skolas perspektīvas” ir projekta publicitātes pasākums, kurā aicināti piedalīties cilvēktiesību un izglītības jomas eksperti, LR Izglītības un zinātnes ministrijas, pašvaldību un nevalstisko organizāciju darbinieki.
Konferencē eksperta viedokli par tiesiskas valsts un taisnīguma jautājumiem sabiedrībā un izglītībā sniegs LU Juridiskās fakultātes profesore Sanita Osipova, skolu pieredzi un jauniešu izpētes rezultātus par jauniešu attieksmi pret iecietību un diskrimināciju analizēs IAC ekspertes Ingūna Irbīte un Daina Zelmene, cilvēktiesību tēmas iekļaušanas iespējas ikdienas darbā un jauniešu aktivitātes lēmumu pieņemšanā skolā noskaidrosim kopā ar projektā iesaistīto skolu pārstāvjiem. Paneļdiskusiju par cilvēktiesību izglītību un praksi skolās vadīs cilvēktiesību eksperte Sigita Zankovska – Odiņa.
Projektu “Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē” Izglītības attīstības centrs īsteno kopš 2022.gada novembra caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta ietvaros desmit (10) Latvijas skolu pedagogiem un jauniešiem bija iespēja padziļināt izpratni par cilvēktiesībām un iecietības kultūru, iedzīvināt šos jautājumu ikdienas saskarsmē, organizēt un iesaistīties izglītojošās un radošās iniciatīvās, tādējādi stiprinot pārliecību par ikviena cilvēka iespējām un atbildību drošas, atvērtas un labvēlīgas vides veidošanā klasē, skolā un sabiedrībā kopumā. Iesaistoties projektā, skolas ieguva mācību materiālus sociālās un pilsoniskās jomas satura īstenošanai, mācīšanās pieredzi jomas ekspertu vadībā, iespēju darboties kopā ar pedagogiem un skolēniem no citiem reģioniem. 10 skolu komandas pārstāvēja 3 pedagogi un 3 vecāko klašu jaunieši.
Vairāk par projektu “Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē” un tā ietvaros sagatavotajiem resursiem lasīt šeit.