Aicinām skolas pieteikties pilsoniskās līdzdalības projektā “Iespējo līdzdalību!”

Aicinām skolas pieteikties pilsoniskās līdzdalības projektā “Iespējo līdzdalību!”

08/01/2025

Izglītības attīstības centrs 2025.gada janvārī uzsāk īstenot projektu “Iespējo līdzdalību!”. Aicinām skolas pieteikties līdzdalībai projektā līdz šī gada 22. janvārim. Plašāk par projektu lasiet turpinājumā.

Pieteikuma anketa pieejama šeit.

Projekta “Iespējo līdzdalību!” mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības ilgtspējīgu attīstību, paaugstinot pedagogu un jauniešu pilsonisko kompetenci – apgūstot apmācību programmu “Iespējo līdzdalību!” un īstenojot uz iekļaušanu, sadarbību un sociālo atbildību vērstu pilsoniskās līdzdalības praksi vietējās kopienās.

Projekts tiek finansēts no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, projektu administrē Sabiedrības integrācijas fonds programmas “NVO fonds” ietvaros.

Pētījumi apliecina zemo sabiedrības, tajā skaitā jauniešu, izpratni par pilsoniskās aktivitātes lomu un iespējām ietekmēt norises vietējā kopienā un plašākā mērogā. Projektā iecerētas aktivitātes, kas palīdz šīs problēmas risināt:

1) Mērķa grupas – skolu komandu izveide. Līdzdalībai projekta tiks apstiprinātas 8 skolu komandas. Katras komandas kodolu veidos trīs pedagogi, kuri iesaistīsies projekta aktivitātēs kopā ar skolēniem un plašāku vietējo sabiedrību.

2) Pilsoniskās izglītības programmas “Iespējo līdzdalību!” apguve. Programmu veidos trīs satura sadaļas – tradicionālā līdzdalība, e-līdzdalība un iekļaujoša līdzdalība. Pedagogi programmu apgūs semināros un zināšanas tālāk nodos saviem skolēniem un citiem, projektā tieši neiesaistītiem pedagogiem. Programma paredz zināšanu apguvi par līdzdalības veidiem un arī dažādu līdzdalības formu praktizēšanu. Piemēram, pašvaldību vēlēšanu simulāciju organizēšanu skolās, pieteikumu sagatavošanu vietējiem līdzdalības budžeta projektu konkursiem, kampaņu, akciju vai informatīvu pasākumu rīkošanu.

3) Jauniešu-mentoru sagatavošana. Četri jaunieši katrā projekta dalībskolā kļūs par pilsoniskās izglītības mentoriem. Semināros un pieredzes darbnīcās viņi apgūs ne tikai programmu “Iespējo līdzdalību!”, bet arī metodiskās iemaņas savu zināšanu tālāknodošanai un pilsoniskās prakses iniciatīvu organizēšanai vietējās kopienās.

4) Publicitātes pasākumi. Projekta pieredzes tālāknodošanu sekmēs publicitātes aktivitātes gan projekta norises vietās, gan IAC mājas lapā un sociālajos tīklos. Projekta noslēgumā tiks izveidots pieredzes izdevums “Līdzdalības ceļvedis”, kas sekmēs projekta ideju ilgtspēju un ietekmi.

Pilsoniskā izglītība ir viens no IAC darbības pamatvirzieniem, kurā uzkrāta vērā ņemama pieredze. Tādēļ priecājamies, ka projekts sniedz iespēju šīs jomas tālākai attīstīšanai un aicinām skolas pieteikties līdzdalībai projektā!