Projekta aktivitātes vasaras noslēgumā

24/08/2021

Augusta nogale projektā bija spraiga - valodas apguves 120 stundu kursu pabeidza 7 grupas un 24. augustā  Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notika Vasaras noslēguma pasākums. Pasākuma mērķis bija dot iespēju iebraucējiem Latvijā un viņu ģimenes locekļiem praktizēt latviešu valodu, iegūt zināšanas par vēsturi, kultūru, tikties, kontaktēties un piedalīties kopīgās aktivitātēs klātienē.

Pasākuma gaitā dalībnieki piedalījās interaktīvā spēlē (viktorīna), iepazina muzeja Kurzemes un Vidzemes lauku sētas, cienājās ar sarūpētajiem gardumiem, iesaistījās rotaļās un dejās kopā ar  folkloras kopu, kā arī satika kursabiedrus, iepazina muzeja piedāvājumu utml.   Foto

Tā kā valodas grupas bija notikušas tikai attālināti, tad šī bija iespēja klātienē satikt un sarunātie ar saviem kursabiedriem, skolotāju, projekta komandu, iepazīt arī citus kursantus, kas iesaistījušies IAC  mācībās. Šī bija arī iespēja praktiski lietot valodu, kas iepriekšējos 3 mēnešu apgūta pie datora. Sākotnējais mulsums pārauga priekā un jautrībā, piedaloties kopīgās latviešu tautas rotaļās un cienājoties ar gardajām kafejnīcas "Pūnīte" uzkodām un zāļu tēju.

Muzeja iepazīšanu Vasaras noslēguma pasākuma dalībnieki sāka ģimenes lokā vai individuāli, izstaigājot kartē atzīmētās vietas, lai izpildītu viktorīnu, ko sagatavoja projekta metodiķe par dažādiem Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā atrodamajiem eksponātiem latviešu valodā.

IMG 6259 MediumIMG 6276 Medium

Tika saņemtas tikai pozitīvas atsauksmes:

Priecājos, ka varēju piedalīties kopā ar ģimeni un iepazīt šo muzeju.
Paldies par iespēju piedalīties. Nevarēju iedomāties, ka muzejā būs tik interesanti.
Nekad nebiju redzējis tik vecas celtnes. Interesanti.
Man patika, ka bija jāmeklē atbildes uz viktorīnas jautājumiem. Meklējām visa ģimene.
Prieks, ka viktorīnas jautājumi bija latviešu valodā, un es visu sapratu un atradu atbildes.
Meklējot atbildes uz jautājumiem, uzzināju jaunus vārdus.
Man patika, ka mēs visi viktorīnā bijām uzvarētāji.
Es atradu līdzības ar tādu pat muzeju Ukrainā.

DSC 0005 MediumDSC 0002 Medium

Daudzi dalībnieki bija priecīgi par iespēju  piedalīties rotaļās un dejās:

Man vislabāk patika rotaļas un dejas. Nekad nebiju dzirdējusi tādu mūziku un redzējusi tādus mūzikas instrumentus.
Prieks, ka bija padomāts arī par bērnu iesaistīšanos rotaļās.
Sen nebiju tā dejojusi. Jautri.
Man patika, ka dejojām visi kopā un varējām saprast, kas jādara.
Man patika dziesmas, pati dziedu folkloras kopā.

Dalībnieki novērtēja pozitīvo gaisotni,  cienastu un iespēju satikt grupas biedrus un skolotājas. Pasākumā piedalījās aptuveni 80 dalībnieki - pieaugušie un bērni. Projekta komanda saka paldies dalībniekiem  par aktivitāti!

LV karog8

Projekts (Nr.PMIF/6/2020/3/02 ) tiek īstenots  Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014.-2020. gada plānošanas perioda ietvaros ar Eiropas Savienības (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%) finansējumu.  Projekta kopējās izmaksas 275 520,71 eiro.