Plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes meistarklases Rīgas 64. vidusskolā.

03/04/2018 / Ievietoja: Iveta Vērse

29. martā un 4. aprīlī  Rīgas 64. vidusskolas 12. klašu skolēni  projekta "Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai" programmas materiālu aprobācijas ietvaros darbojas medijpratības meistarklasēs par plašsaziņas līdzekļu lietotprasmi, kuras vada Alina Clay (ASV Fulbraita pētniece).

Aktīvi darbojoties, Alīna minilekcijā iepazīstina ar  plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes pamatiem, stratēģiju,  definīciju un aktīvi iesaista jauniešus praktiski darbojoties, analizējot kontētas mediju ziņas, atbildes reakcijas par mediju aizspriedumiem un viltus ziņām.  Nodarbības gaitā 12-to klašu skolēniem, ir iespēja darboties aktīvās mācību grupās, kuru mērķis ir praktizēt kritiskās domāšanas prasmes un identificēt to, kas ir viltotus ziņas pret patieso informāciju dažādās sociālo mediju platformās. Nodarbību noslēgumā skolēni  atzīst, ka aktīvās mācīšanās vingrinājumi ir vissaistošākā darbnīcas daļa un tā ieinteresē uzzināt vairāk par viltus ziņām, par  stratēģijām, kā noteiktu  vai tiešsaistes foto ir reāls vai nē un kuras interneta vietnes Latvijā ir  uzticamas.

1 Rigas64vsk