Medijpratības programmas noslēguma seminārs

06/11/2018

Projekta „Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai” 16 skolu komandas  2018. gada 1. - 3. novembrī piedalījās medijpratības programmas noslēguma seminārā Siguldā, lai izvērtētu līdz šim projektā paveikto un apgūtu jaunas zināšanas un prasmes medijpratībā darbā ar Latvijas skolu jaunatni.

2017. - 2018. gadā IAC  projekta  komanda un  16  skolu komandas no visas Latvijas aktīvi darbojušās projektā.  Ir  izstrādātas divas medijpratības (MP) programmas un aprobēti programmu   mācību materiāli skolās, stiprināta skolotāju medijpratības kapacitāte, lai sekmētu  jauniešu prasmi vērtēt mediju vēstījumu un veidot savu mediju saturu un domāts  par MP  integrēšana formālajā izglītībā.

Projekta dalībnieki izvērtēja  MP programmas ieguvumus un izaicinājumus, dalījās savā  pieredzē, kā skolās  tiek veicināta medijpratība un informācijas pratība, kā skolēni tiek rosināti sekot līdzi aktuālajām norisēm un kā piedalās mediju satura veidošanā. Projekta skolas piedāvāja savas   radošās medijpratības  darbnīcas.

Noslēguma seminārā projekta programmas dalībnieki apguva jaunas MP tēmas un piedalījās diskusijās: Kvalitatīvs medijs; Jautājumu māksla; Informācijas ceļi un mediju loma; Mediji, populisms un viltus ziņas; Drošas vēlēšanas mūsdienu tehnoloģiju laikmetā; Digitālās vides mediji  un žurnālistikas jaunie formāti; Darbs ar medijpratības resursiem: ko, kad un kāpēc izmantot un citās.

Foto no semināra