Vizitkarte

Sorosa fonda – Latvija programma “Pārmaiņas izglītībā” Latvijā darbojas kopš 1994. gada. Lai veicinātu programmas īstenoto un atbalstīto projektu ilgtspēju, 1998. gada septembrī ar Sorosa fonda – Latvija līdzdalību ir nodibināta bezpeļņas organizācija sabiedrība ar ierobežotu atbildību - Skolu atbalsta centrs.

Vairāk foto no SAC pasākumiem

SAC BŪTISKĀKIE SASNIEGUMI LĪDZ 2003. GADAM
  • Ir izveidota sistēma, lai par katru SAC piedāvāto tēmu pasūtītājam varētu piedāvāt veselu pakalpojumu spektru: seminārus, konsultācijas, drukātus un elektroniskus materiālus, pētījumus.
  • Ir sagatavotas 29 tēmas par organizācijas vadību, metodiku darbam klasē, psiholoģiju.
  • Tēmas ir izraudzītas, balstoties uz pasūtītāju vajadzību izpēti, kā arī analizējot jaunākās tendences izglītības sistēmas attīstībā pasaulē un iepazīstoties ar starptautiskiem pētījumiem par izglītības sistēmu Latvijā. SAC regulāri uztur kontaktus ar izglītības speciālistiem no School Effectiveness and Improvement Centre Londonā, Scottish Qualificatios Authority, Toronto University, McGill University, OECD, British Council u.c., iepazīstas ar jaunāko izglītības literatūru.
  • Ir sagatavots pieredzējušu semināru vadītāju tīkls (43 cilvēki).
  • SAC pakalpojumus ir izmantojuši pārstāvji no visiem Latvijas rajoniem. SAC semināros līdz 2003. gada augustam ir piedalījušies gandrīz 6000 pedagogi, augstskolu pasniedzēji, skolu vadītāji, pašvaldību darbinieki, muzeju vadītāji, biznesa organizāciju pārstāvji .
Gads
1999
2003*
KOPĀ
Dalībnieku skaits semināros
Seminārdienas

* 2003. gada janvāris - jūlijs

• Esam īstenojuši Latvijas Izglītības informatizācijas sistēmas projekta un Latvijas Izglītības sistēmas attīstības projekta (Pasaules Bankas) pasūtījumus.
  • SAC projektus finansiāli ir atbalstījuši: Sorosa fonds - Latvija, Atvērtās sabiedrības institūts, Starptautiskā Lasīšanas asociācija, Lielbritānijas vēstniecība, Lielbritānijas Padome, Sabiedrības integrācijas fonds.
  • Kopš 2002. gada SAC ekspertīzi un pakalpojumus izmanto arī ārzemēs. Uzbekistānā esam konsultējuši un vadījuši seminārus par skolas attīstības plānošanu un pieaugušo apmācības programmu plānošanu, sagatavošanu un īstenošanu.
  • Ir izdotas grāmatas "Skolēnu izaugsmes veicināšana", "Daudzpusīgā intelekta teorija skolā" un "Skola visiem", ko sagatavojušas izglītības profesionāļu komandas no Latvijas un ārzemēm.
  • Regulāri rīkojam konferences, kas veicina mūsuprāt pozitīvu ideju izplatību un viedokļu apmaiņu Latvijas izglītības sistēmā.
  • Ar SFL finansiālu atbalstu ir veikti pētījumi un uz to bāzes publicēti raksti SFL un "Providus" pārskatos par izglītību Latvijā 2000.-2002. gadā: "Skolotāji krustcelēs" un "Pedagogu profesionālās meistarības sistēmas aspekti".
  • Uzņemta videofilma par programmas "Kritiskās domāšanas attīstīšana dažādos mācību priekšmetos" stratēģiju izmantošanu klasē un rezultātiem.
  • Ir izveidojusies laba sadarbība ar masu medijiem. Nozīmīgākie SAC rīkotie pasākumi un viedoklis tiek atspoguļoti vadošajos TV kanālos, radio un lielākajos laikrakstos.
  • SAC pasākumiem ir stingri noteikti kvalitātes kritēriji.
  • Atsauksmes par SAC rīkotajiem pasākumiem 95% ļoti augstas (semināru izvērtējumu anketas ir aplūkojamas SACā).

• Projekts "Jaunais skolotājs"
    2003. ga
  • Skola visiem"
    2001. gada septembris - 2003. gada janvāris
  • Projekts "Pārmaiņ
  • da septembris - 2004. gada jūnijs
  • Projekts "as skolā"
    1999. gada septembris - 2000. gada jūnijs
  • Projekts "Es atbalstu skolu"
    2000. gada oktobris - decembris
  • Akcija "Ar kādām jūtām tu sagaidi 1. septembri?"
    2000. gada augusts - septembris
  • Konference "SAP - ko tas nozīmē skolām,
    pašvaldībām, sabiedrībai?"

1999. gada 3. decembrī
  • Akcija "Vai tu uzticies skolai?"
    1999. gada 1. septembrī. Atspoguļota A.Epnera videofilmā

LĪDZDALĪBA STARPTAUTISKĀS KONFERENCĒS UN SEMINĀROS

• Septembris, 2003
    Education coordinators Conference